Przejdź do treści
5°CPowietrze: bardzo dobre piątek, 23 października 2026 · imieniny: Teodora, Seweryna wschód 07:41 · zachód 17:45
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 17 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (druki nr 3149, 3227 i 3227-A)

22.10.2026 17:42, 67. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 44

Wynik głosowania

Nieprzyjęte poprawki nr 2-3 i 6

Za głosowało 195 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
195 45,3%
Przeciw
235 54,7%
Wstrzymało się
0 0,0%
Nie głosowało
30

Procenty liczone od 430 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Nowogard

Za 4

Przeciw 8

Posłowie związani z miastem Nowogard

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne

projekt rządowy, stan: w toku, druki nr 3149, 3227, 3227-A

projekt dotyczy m.in. przedłużenia na kolejne 10 lat ulgi podatkowej na robotyzację, zwiększenia o 100% ulgi dla honorowych dawców krwi oraz likwidacji ulgi na internet.

Sprawozdawca: Dorota Marek

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO1560146010
PiS1471340013
Rozwój Plus4038002
PSL-Trzecia Droga3203101
Lewica2102100
Konfederacja1615001
Centrum1501401
Polska 20501501401
niezrzeszeni72500
Demokracja Bezpośrednia44000
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej32001

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 23.10.2026 07:35; głosowanie pobrane: 22.10.2026 18:05